C5750X7R2A155K230KA
DigiKeys produktnummer
445-4521-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-4521-1-ND - Remsbit (CT)
445-4521-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C5750X7R2A155K230KA
Beskrivning
CAP CER 1.5UF 100V X7R 2220
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 2220 (metrisk 5750)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C5750X7R2A155K230KA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
2220 (metrisk 5750)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,197" (5,70 x 5,00mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,098" (2,50mm)