C4532X5R1A336M230KA
DigiKeys produktnummer
445-1441-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-1441-1-ND - Remsbit (CT)
445-1441-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C4532X5R1A336M230KA
Beskrivning
CAP CER 33UF 10V X5R 1812
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
33 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X5R 1812 (metrisk 4532)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C4532X5R1A336M230KA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,098" (2,50mm)