C4532X5R1C336M250KA
DigiKeys produktnummer
445-1443-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-1443-1-ND - Remsbit (CT)
445-1443-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C4532X5R1C336M250KA
Beskrivning
CAP CER 33UF 16V X5R 1812
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
33 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X5R 1812 (metrisk 4532)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C4532X5R1C336M250KA Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,110" (2,80mm)