C1608C0G1H560J080AA har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TDK
I lager: 6 518
Datablad
Uppgradering
TDK
I lager: 24
Datablad
Uppgradering
I lager: 3 300
Direkt
KEMET
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
56 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)