VJ0603A560JXACW1BC | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | VJ0603A560JXACW1BC |
Beskrivning | CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 24 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 56 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | VJ0603A560JXACW1BC Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Tolerans ±5% | Tjocklek (max) 0,035" (0,90mm) |