GRM1885C1H560JA01J
DigiKeys produktnummer
490-11469-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-11469-1-ND - Remsbit (CT)
490-11469-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GRM1885C1H560JA01J
Beskrivning
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
56 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
GRM1885C1H560JA01J Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)