C1005X8R1H331K050BA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C1005X8R1H331K050BA |
Beskrivning | CAP CER 330PF 50V X8R 0402 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 330 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X8R 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C1005X8R1H331K050BA Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-150°C |
Serie | Egenskaper Hög temperatur |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Inte för nya designer | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Tolerans ±10% | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,022" (0,55mm) |