C0402C331K5HACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0402C331K5HACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C331K5HACTU
Beskrivning
CAP CER 330PF 50V X8R 0402
Detaljerad beskrivning
330 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X8R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
C0402C331K5HACTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, hög temperatur
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)