MCASS31QHB7472KTNA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
TDK
I lager: 2 460
Datablad
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
4700 pF ±10% 630V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
MCASS31QHB7472KTNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASS31QHB7472KTNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASS31QHB7472KTNA01
Beskrivning
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MCASS31QHB7472KTNA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,049" (1,25mm)