GCM31BR72J472KWB1L
DigiKeys produktnummer
490-GCM31BR72J472KWB1LTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-GCM31BR72J472KWB1LCT-ND - Remsbit (CT)
490-GCM31BR72J472KWB1LDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM31BR72J472KWB1L
Beskrivning
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±10% 630V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,049" (1,25mm)