MCJCS31QHB7472KTPA01 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Murata Electronics
I lager: 0
Datablad
4700 pF ±10% 630V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
MCJCS31QHB7472KTPA01
DigiKeys produktnummer
587-MCJCS31QHB7472KTPA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCJCS31QHB7472KTPA01
Beskrivning
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MCJCS31QHB7472KTPA01 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,049" (1,25mm)