LSXBD4040TKL220M
DigiKeys produktnummer
587-LSXBD4040TKL220MTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LSXBD4040TKL220MCT-ND - Remsbit (CT)
587-LSXBD4040TKL220MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LSXBD4040TKL220M
Beskrivning
FIXED IND 22UH 590MA 360 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 590 mA 360mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
800mA
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
360mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - självresonant
16MHz
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-25°C-120°C
Typ
Trådlindad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)