LLXBD4040TKL4R7M har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Taiyo Yuden
I lager: 0
MFR Recommended
Taiyo Yuden
I lager: 4 545
Datablad
Datablad
4.7 µH Avskärmad Trådlindad Induktor 1.2 A 90mOhm 1616 (metrisk 4040)
LLXBD4040TKL4R7M
DigiKeys produktnummer
587-LLXBD4040TKL4R7MTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LLXBD4040TKL4R7M
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.2A 90 MOHM SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
90mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
34MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-25°C-120°C
Artikelstatus
Föråldrad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
1616 (metrisk 4040)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1616
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
1,7A