Bilden för LMXND4040TKL4R7MDG är inte tillgänglig
LMXND4040TKL4R7MDG
DigiKeys produktnummer
587-LMXND4040TKL4R7MDGTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LMXND4040TKL4R7MDG
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 1.7 A 70mOhm 1616 (metrisk 4040)
Likströmsresistans (DCR)
70mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
35MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Ytmontering
Material - kärna
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2A