LCXND4040TKL4R7MDG
DigiKeys produktnummer
587-LCXND4040TKL4R7MDGTR-ND - Remsa och spole (TR)
587-LCXND4040TKL4R7MDGCT-ND - Remsbit (CT)
587-LCXND4040TKL4R7MDGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LCXND4040TKL4R7MDG
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.7A 84 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Halvskärmad Trådlindad Induktor 1.7 A Max. 84mOhm 1616 (metrisk 4040)
Likströmsresistans (DCR)
Max. 84mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
35MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Inkapsling/låda
1616 (metrisk 4040)
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
1616
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2A
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)