JMK212ABJ106MG-T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Taiyo Yuden
I lager: 448
Datablad
Uppgradering
Taiyo Yuden
I lager: 84 245
Datablad
I lager: 74 255
Similar
Similar
Direkt
YAGEO
10 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
TAIYO YUDEN MLCCs
JMK212ABJ106MG-T
DigiKeys produktnummer
JMK212ABJ106MG-T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMK212ABJ106MG-T
Beskrivning
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
JMK212ABJ106MG-T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)