LMK212ABJ106MG-T
DigiKeys produktnummer
587-6018-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-6018-1-ND - Remsbit (CT)
587-6018-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LMK212ABJ106MG-T
Beskrivning
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LMK212ABJ106MG-T Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)