JMK107ABJ106MA-T
DigiKeys produktnummer
587-5869-2-ND - Remsa och spole (TR)
587-5869-1-ND - Remsbit (CT)
587-5869-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMK107ABJ106MA-T
Beskrivning
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
JMK107ABJ106MA-T Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)