NI-10M-3560
DigiKeys produktnummer
1664-NI-10M-3560-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NI-10M-3560
Beskrivning
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ CMOS TH
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 MHz OCXO CMOS Oscillator 5V 6-DIP (1,000", 25,40mm), 5 ledningar
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NI-10M-3560 Modeller
Kategori
Utgång
CMOS
Tillv.
Spänning - källa
5V
Serie
Frekvensstabilitet
±0,1 ppb
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-10°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resonatorbas
Inkapsling/låda
6-DIP (1,000", 25,40mm), 5 ledningar
Typ
Storlek/dimension
L 1,430" x B 1,070" (36,32 x 27,18mm)
Frekvens
Höjd - monterad (max)
0,737" (18,72mm)