NA-10M-2503
DigiKeys produktnummer
1664-1014-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NA-10M-2503
Beskrivning
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ SNWV TH
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 MHz OCXO Sinusvåg Oscillator 5V 6-DIP (0,750", 19,05mm), 5 ledningar
Kategori
Spänning - källa
5V
Tillv.
Frekvensstabilitet
±3 ppb
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Box
Ström - drift (max)
800mA
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resonatorbas
Inkapsling/låda
6-DIP (0,750", 19,05mm), 5 ledningar
Typ
Storlek/dimension
L 1,015" x B 1,015" (25,78 x 25,78mm)
Frekvens
Höjd - monterad (max)
0,500" (12,70mm)