OS240-1005-010
DigiKeys produktnummer
4203-OS240-1005-010-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OS240-1005-010
Beskrivning
LOW PHASE NOISE -165DBC/HZ OCXO
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 MHz OCXO Sinusvåg Oscillator 5V
Kategori
Utgång
Sinusvåg
Tillv.
Spänning - källa
5V
Serie
Frekvensstabilitet
±20 ppb
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resonatorbas
Storlek/dimension
L 0,984" x B 0,575" (25,00 x 14,60mm)
Typ
Höjd - monterad (max)
0,352" (8,95mm)