RXQ220M2GBK-1320S är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 953
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 881
Datablad
I lager: 12 929
Chemi-Con
I lager: 3 109
Chemi-Con
Nichicon
Nichicon
I lager: 930
22 µF 400 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C
RXQ220M2GBK-1320S
DigiKeys produktnummer
4403-RXQ220M2GBK-1320S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RXQ220M2GBK-1320S
Beskrivning
CAP ALUM 400V POLAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
260 mA @ 120 Hz
Förpackning
Påse
Rippelström @ hög frekvens
650 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C