UCYW6220MHD1TO
DigiKeys produktnummer
493-13348-1-ND - Remsbit (CT)
493-13348-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UCYW6220MHD1TO
Beskrivning
CAP ALUM 22UF 20% 420V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 µF 420 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 12 000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UCYW6220MHD1TO Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
285 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
570 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,846" (21,50mm)
Spänning - märkt
420 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
12 000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C