400BXG22MEFC12.5X20
DigiKeys produktnummer
1189-400BXG22MEFC12.5X20-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
400BXG22MEFC12.5X20
Beskrivning
CAP ALUM 400V POLAR
Detaljerad beskrivning
22 µF 400 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 12 000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
260 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
650 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
12 000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C