MF40101VX-1000U-G99
DigiKeys produktnummer
259-1808-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF40101VX-1000U-G99
Beskrivning
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Vapo-Bearing™ 9,9 CFM (0,277m³/min) 3 trådledare
EDA-/CAD-modeller
MF40101VX-1000U-G99 Modeller
Kategori
Brus
31,4dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
1.05 W
Terminering
3 trådledare
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Bredd
10,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,087A
Luftflöde
9,9 CFM (0,277m³/min)
Spänningsintervall
4,5-13,8VDC
Statiskt tryck
0,250 in H2O (62,3 Pa)
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C