MF40100V1-1000U-G99
DigiKeys produktnummer
259-1836-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF40100V1-1000U-G99
Beskrivning
FAN AXIAL 40X10MM VAPO 5VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 5VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Vapo-Bearing™ 8,0 CFM (0,224m³/min) 3 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MF40100V1-1000U-G99 Modeller
Kategori
Brus
27,3dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
680 mW
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
3 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Vikt
0,035 lb (15,88 g)
Bredd
10,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,136A
Luftflöde
8,0 CFM (0,224m³/min)
Spänningsintervall
3,5-6VDC
Statiskt tryck
0,190 in H2O (47,3 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Vapo-Bearing™
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C