STL110N10F7
DigiKeys produktnummer
497-13877-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-13877-1-ND - Remsbit (CT)
497-13877-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STL110N10F7
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 107A POWERFLAT
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 107 A (Tc) 136W (Tc) Ytmontering PowerFlat™ (5x6)
EDA-/CAD-modeller
STL110N10F7 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
72 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
5117 pF @ 50 V
Effektförlust (max)
136W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
PowerFlat™ (5x6)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
6mOhm vid 10A, 10V