STL120N10F8
DigiKeys produktnummer
497-STL120N10F8TR-ND - Remsa och spole (TR)
497-STL120N10F8CT-ND - Remsbit (CT)
497-STL120N10F8DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STL120N10F8
Beskrivning
N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE STAND
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 125A (Tc) 150W (Tc) Ytmontering PowerFlat™ (5x6)
EDA-/CAD-modeller
STL120N10F8 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
56 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3600 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
150W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
PowerFlat™ (5x6)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
4,6mOhm vid 60A, 10V