STL3N10F7
DigiKeys produktnummer
497-14993-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-14993-1-ND - Remsbit (CT)
497-14993-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STL3N10F7
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 4A POWERFLAT
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 4 A (Tc) 2,4W (Tc) Ytmontering PowerFlat™ (2x2)
EDA-/CAD-modeller
STL3N10F7 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
7.8 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
408 pF @ 25 V
Effektförlust (max)
2,4W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
PowerFlat™ (2x2)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
70mOhm vid 2A, 10V