SMC50J36CA
DigiKeys produktnummer
497-SMC50J36CATR-ND - Remsa och spole (TR)
497-SMC50J36CACT-ND - Remsbit (CT)
497-SMC50J36CADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMC50J36CA
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
58,1V Klämma 86A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMC50J36CA Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
86A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - backspänning (typ)
36V (max.)
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
40V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V