BZX884B15L-HG3-08 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 464
Datablad
Dioder - zener 15 V 300 mW ±2% Ytmontering DFN1006-2A
BZX884L_Series_Bottom
BZX884B15L-HG3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX884B15L-HG3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX884B15L-HG3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX884B15L-HG3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX884B15L-HG3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 300MW DFN1006-2A
Tillverkarens standardleveranstid
74 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 10.5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
DFN1006-2A
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms