LDS3985M33R
DigiKeys produktnummer
497-4257-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-4257-1-ND - Remsbit (CT)
497-4257-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LDS3985M33R
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LDS3985M33R Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
150 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
300 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
55dB-50dB (1kHz-10kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Avstängning
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
6V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,25V vid 300mA