L78L12ABUTR
DigiKeys produktnummer
497-7768-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-7768-1-ND - Remsbit (CT)
497-7768-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
L78L12ABUTR
Beskrivning
IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89-3
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 100mA SOT-89-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
L78L12ABUTR Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
6 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
6.5 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
42dB (120 Hz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
TO-243AA
Spänning - ingång (max)
35V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-89-3
Spänning - utspänning (min/fast)
12V