L78L33ABUTR
DigiKeys produktnummer
497-7286-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-7286-1-ND - Remsbit (CT)
497-7286-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
L78L33ABUTR
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT89-3
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 100mA SOT-89-3
EDA-/CAD-modeller
L78L33ABUTR Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
5.5 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
6 mA
PSRR
49dB (120 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Inkapsling/låda
TO-243AA
Spänning - ingång (max)
30V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-89-3
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V