DI78L12UAB
DigiKeys produktnummer
4878-DI78L12UABTR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-DI78L12UABCT-ND - Remsbit (CT)
4878-DI78L12UABDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DI78L12UAB
Beskrivning
IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 100mA SOT-89
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DI78L12UAB Modeller
Kategori
Spänning - utspänning (min/fast)
12V
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
6.5 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
42dB (120 Hz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
TO-243AA
Spänning - ingång (max)
35V