L5150BNTR
DigiKeys produktnummer
497-11659-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-11659-1-ND - Remsbit (CT)
497-11659-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
L5150BNTR
Beskrivning
IC REG LINEAR 5V 150MA SOT-223
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-223
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
L5150BNTR Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
80 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
4.2 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
48dB (100 Hz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Utgångstyp
Grad
Automotive
Antal regulatorer
1
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - ingång (max)
40V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
5V
Inkapsling/låda
TO-261-4, TO-261AA
Spänning - spänningsfall (max)
0,5V vid 150mA