RAVF164DJT100R
DigiKeys produktnummer
RAVF164DJT100RTR-ND - Remsa och spole (TR)
RAVF164DJT100RCT-ND - Remsbit (CT)
RAVF164DJT100RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAVF164DJT100R
Beskrivning
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohm ±5% 100mW Effekt per element Isolerad 4 Resistansnät matriser ±200ppm/°C 1206 (metrisk 3216), konvex, anslutningar långsida
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RAVF164DJT100R Modeller
Kategori
Effekt per element
100mW
Tillverkare
Stackpole Electronics Inc
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Kretstyp
Isolerad
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans (Ohm)
100
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konvex, anslutningar långsida
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Antal motstånd
4
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)