9BFB12P2H003
DigiKeys produktnummer
1688-1372-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
9BFB12P2H003
Beskrivning
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 12VDC Fyrkantig/avrundad - L 120mm x H 120mm Kula 56,5 CFM (1,58m³/min) 4 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
9BFB12P2H003 Modeller
Kategori
Brus
62,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
27.6 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
4 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig/avrundad - L 120mm x H 120mm
Vikt
0,75 lb (340,19 g)
Bredd
32,00mm
Strömklassning (Ampere)
2,30A
Luftflöde
56,5 CFM (1,58m³/min)
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Statiskt tryck
5,020 in H2O (1250,0 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C