9BMB12P2K01
DigiKeys produktnummer
1688-1378-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
9BMB12P2K01
Beskrivning
FAN BLOWER 97.1X33MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 12VDC Rektangulär/avrundad - L 97,1 x H 95mm Kula 56,8 CFM (1,59m³/min) 4 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
9BMB12P2K01 Modeller
Kategori
Brus
66,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
40.8 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
4 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 97,1 x H 95mm
Vikt
0,419 lb (190,06 g)
Bredd
33,00mm
Strömklassning (Ampere)
3,40A
Luftflöde
56,8 CFM (1,59m³/min)
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Statiskt tryck
5,140 in H2O (1280,0 Pa)
Material - ram
Plast
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C