ODB5115-12LB
DigiKeys produktnummer
1053-1675-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ODB5115-12LB
Beskrivning
FAN BLOWER 51.11X15MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 12VDC Rektangulär/avrundad - L 51,11 x H 47,76mm Kula 2,4 CFM (0,067m³/min) 2 trådledare
Kategori
Effekt (Watt)
840 mW
Tillv.
RPM
Serie
Terminering
2 trådledare
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Godkännande myndighet
CE, cURus
Spänning - märkt
Vikt
0,059 lb (26,76 g)
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 51,11 x H 47,76mm
Strömklassning (Ampere)
0,045A
Bredd
15,00mm
Spänningsintervall
7-13,2VDC
Luftflöde
2,4 CFM (0,067m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Statiskt tryck
0,200 in H2O (49,8 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C