109BC24GC7-1
DigiKeys produktnummer
1688-2164-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
109BC24GC7-1
Beskrivning
FAN BLOWER 51X15MM 24VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 24VDC Fyrkantig/avrundad - L 51mm x H 52,6mm Kula 4,4 CFM (0,123m³/min) 3 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
109BC24GC7-1 Modeller
Kategori
Brus
43,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
1.68 W
Terminering
3 trådledare
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig/avrundad - L 51mm x H 52,6mm
Bredd
15,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,070A
Luftflöde
4,4 CFM (0,123m³/min)
Spänningsintervall
12-27,6VDC
Statiskt tryck
0,860 in H2O (214,2 Pa)
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C