RAC05-24SK/277/W
DigiKeys produktnummer
945-3183-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAC05-24SK/277/W
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 5W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-305VAC, 120-430VDC Ingång
EDA-/CAD-modeller
RAC05-24SK/277/W Modeller
Kategori
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
84%
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Monteringstyp
Chassimontering
Storlek/dimension
L 1,25" x B 1,05" x H 0,86" (31,7 x 26,7 x 21,8mm)
Spänning - ingång
85-305VAC, 120-430VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus
Spänning - utspänning 1
24V
Ström - Utgång 1
210 mA