RAC05-12SK/277/W
DigiKeys produktnummer
945-3182-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAC05-12SK/277/W
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 5W
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-305VAC, 120-430VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RAC05-12SK/277/W Modeller
Kategori
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
83%
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 1,25" x B 1,05" x H 0,86" (31,7 x 26,7 x 21,8mm)
Spänning - ingång
85-305VAC, 120-430VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus
Spänning - utspänning 1
12V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
416 mA