RAC04NE-12SK/277/W
DigiKeys produktnummer
945-RAC04NE-12SK/277/W-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAC04NE-12SK/277/W
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 4W
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-305VAC, 120-430VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
4.2 kV
Serie
Effektivitet
80%
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Kan användas med DC-ingång, IP65, universalingång
Monteringstyp
Chassimontering
Storlek/dimension
L 1,49" x B 0,98" x H 0,74" (37,8 x 24,8 x 18,7mm)
Spänning - ingång
85-305VAC, 120-430VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus
Spänning - utspänning 1
12V
Standardnummer
60335-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
330 mA