QPDF-600-48 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
MEAN WELL USA Inc.
I lager: 369
Datablad
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 90-264VAC Ingång
Synching and Short Circuiting an Active Clamp Forward Converter | NCP1566 PWM Controller
QPDF-600-48
DigiKeys produktnummer
QPDF-600-48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QPDF-600-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 600W
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
90%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, PFC, fjärranalys, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
90-264VAC
Storlek/dimension
L 8,58" x B 4,59" x H 1,67" (218,0 x 116,5 x 42,5mm)
Spänning - utspänning 1
48V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus
Ström - Utgång 1
13.6 A