RSP-500-48
DigiKeys produktnummer
1866-4279-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSP-500-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 504W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 85-264VAC, 120-370VDC Ingång
EDA-/CAD-modeller
RSP-500-48 Modeller
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
90,5%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys, universalingång
Storlek/dimension
L 9,06" x B 5,00" x H 1,59" (230,0 x 127,0 x 40,5mm)
Spänning - ingång
85-264VAC, 120-370VDC
Spänning - utspänning 1
48V
Ström - Utgång 1
10.5 A