TXS2SA-12V-Z
DigiKeys produktnummer
255-TXS2SA-12V-ZTR-ND - Remsa och spole (TR)
255-1394-1-ND - Remsbit (CT)
255-1394-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TXS2SA-12V-Z
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) Ytmontering
Kategori
Termineringstyp
Måsvinge
Tillverkare
Panasonic Electric Works
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9,6VDC
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
5 ms
Monteringstyp
Ytmontering
Frånslagstid
5 ms
Spolspänning
12VDC
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silver (Ag), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
1 A
Godkännande myndighet
BSI, cURus
Switchspänning
110VDC - Max.
Relätyp
General Purpose
Last - Max. switchning
110W
Spolresistans
2.88 kOhms
Spolström
4.2 mA