TXS2SA-12V är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
I lager: 153
Datablad
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) Ytmontering
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
TXS2SA-12V
DigiKeys produktnummer
255-1394-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TXS2SA-12V
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Termineringstyp
Måsvinge
Tillverkare
Panasonic Electric Works
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9,6VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
5 ms
Monteringstyp
Ytmontering
Frånslagstid
5 ms
Spolspänning
12VDC
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silver (Ag), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
1 A
Godkännande myndighet
BSI, cURus
Switchspänning
110VDC - Max.
Relätyp
General Purpose
Last - Max. switchning
110W
Spolresistans
2.88 kOhms
Spolström
4.2 mA