TQ2SL-12V-Z
DigiKeys produktnummer
255-TQ2SL-12V-ZTR-ND - Remsa och spole (TR)
255-TQ2SL-12V-ZCT-ND - Remsbit (CT)
255-TQ2SL-12V-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TQ2SL-12V-Z
Beskrivning
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Telekom Relä DPDT (2 Form C) Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TQ2SL-12V-Z Modeller
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillverkare
Panasonic Electric Works
Termineringstyp
Måsvinge
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
4 ms
Monteringstyp
Ytmontering
Frånslagstid
4 ms
Spolspänning
12VDC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
2 A
Godkännande myndighet
cURus
Switchspänning
125VAC, 220VDC - Max..
Relätyp
Telekom
Last - Max. switchning
250VA, 440W
Spolresistans
1.03 kOhms
Spolström
11.7 mA