BYM10-200-E3/97
DigiKeys produktnummer
BYM10-200-E3/97GITR-ND - Remsa och spole (TR)
BYM10-200-E3/97GICT-ND - Remsbit (CT)
BYM10-200-E3/97GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BYM10-200-E3/97
Beskrivning
DIODE AVALANCHE 200V 1A DO213AB
Detaljerad beskrivning
Dioder 200 V 1A Ytmontering DO-213AB
Kategori
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 200 V
Serie
Kapacitans @ Vr, F
8pF vid 4V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 1 A